Opowiadania prosto z życia...

e-opowiadania.pl

Ocena użytkowników:  / 257
SłabyŚwietny 

Wśród najczęściej czytanych opowiadań na naszym portalu znajduje się „Mężczyzna idealny", autorstwa Katarzyny Redmerskiej. Dlatego też, jest nam bardzo miło poinformować, iż 07 września 2016 roku ukazała się jej pierwsza powieść pt. „Sekret sprzed lat”

Sekret sprzed lat

Opis książki

Każda rodzina ma swoje sekrety - jednak wyznanie nestora rodu Krzenieckich wywołuje wielkie zamieszanie…
Historia sprzed lat okaże się brzemienna w skutkach.

Rodzinny sekret, wyznany przez nestora rodu Krzenieckich wywołuje zamieszanie w rodzinie. Starszy Pan u schyłku życia postanawia rozliczyć się z trudną przeszłością - zaślepiony gniewem dawno temu zerwał wszelkie kontakty z jedyną siostrą. W ostatniej woli wyznaje ukochanemu wnukowi Adamowi swoją tajemnicę, prosząc, by w jego imieniu ponownie scalił rodzinę. Nakazuje mu odnalezienie Zuzanny, wnuczki i jedynej żyjącej krewnej jego siostry.

Przybycie Zuzanny do rodzinnego domu babki sprawi, że wyjdą na jaw skrzętnie skrywane sekrety, a prawda będzie trudna do zaakceptowania. Niespodziewanie otrzymany spadek oraz emocje związane z poznaniem nieznanej do tej pory rodziny, nie uśpią czujności i intuicji młodej kobiety. Wiedziona przeczuciem postanowi odkryć trudną prawdę. Cała sytuacja stanie się poważnym sprawdzianem dla rodzącego się wbrew zdrowemu rozsądkowi uczuciu.

Co wspólnego ze znaną i majętną rodziną o tradycjach szlacheckich ma okryty złą sławą esesman? Czy z miłości można zniszczyć komuś życie? Czy ukrywanie prawdy, nawet tej najgorszej może być usprawiedliwione? Czy prawdziwe uczucie jest w stanie zmazać piętno bolesnej przeszłości?

Kilka słów o autorce

Katarzyna Redmerska - dziennikarka, felietonistka. Związana z wieloma pismami z branży medycznej i farmaceutycznej.
Opowiadania zaczęła pisać w szkole średniej, publikowała w wielu kwartalnikach literackich, almanachach i portalach pisarskich m.in. e-opowiadania.pl. „Sekret sprzed lat” to jej pierwsza powieść.

Sekret sprzed lat - Katarzyna Redmerska

Wydawnictwo: Axis Mundi