Opowiadania prosto z życia...

e-opowiadania.pl

Ocena użytkowników:  / 2
Przeprowadzka

Zamieniasz Coca Colę na piwo, narzekasz na brak prywatności i przestrzeni życiowej w swoim domu rodzinnym oraz wracasz z imprez nad ranem, to sygnał, że pora wyprowadzić się od swoich rodziców, usamodzielnić się. Podbój świata, nowe wyzwania, to wystarczająca motywacja, aby to zrobić. Jednak gdyby to było takie proste to wielu twoich rówieśników już dawno by to zrobiło.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników:  / 2
Świat wampirów

Każdy, kto czytał książki autorstwa Stephenie Meyer z sagi „Zmierzch”, niewątpliwie był zafascynowany przedstawionym przez nią światem, w którym obok siebie żyją postacie z legend i baśni. Wampiry i wilkołaki, które toczą ze sobą odwieczny bój albo wręcz przeciwnie - jednoczą się przeciwko temu samemu wrogowi. To postacie, które warto lepiej poznać. Fani sagi „Zmierzch” mogą sięgnąć po kolejną książkę  pt.: „Saga Zmierzch - Zaćmienie. Ilustrowany przewodnik po filmie”.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników:  / 4
Walentynki

Dzień Świętego Walentego na stałe już wpisał się do kalendarza jako święto obchodzone 14 lutego. Kiedyś określany jako kolejny wpływ amerykanizacji naszej kultury, dziś uznawany za jeden z najbardziej marketingowych wydarzeń w roku. Data ta utarła się w takim stopniu, że można mówić już o walentynkowych zwyczajach. Zatem przyjrzymy się, jak wyglądają miłosne zwyczaje na świecie.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników:  / 5

Pewnie zastanawialiście się jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia 100 lub 200 lat temu. Gdyby porównać tamte obchody z dzisiejszymi, znalazłoby się wiele różnic. Przykładowo, w biednych wiejskich chałupach nie stawiano choinki, a snop niewymłóconego zboża, organizowano wieczerzę na dworze, a nie w domostwie itp. My spróbujemy cofnąć się jedynie o 10 lat. Zdziwicie się, że można znaleźć kilka różnic!

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników:  / 31
Ideał kobiety

Czy istnieje kobieta idealna? Od niepamiętnych czasów każdy mężczyzna zastanawia się nad czynnikami, które charakteryzowałyby taki wzór. Czy powinny to być cechy zewnętrzne? Wskazywałoby na to, że hasło „Faceci to wzrokowcy” byłoby jak najbardziej trafne. Czy może istnieją istotne cechy charakteru, które w pewien sposób „tuszują” inne niedoskonałości?

Czytaj więcej...