E-opowiadania

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Każdy, kto czytał książki autorstwa Stephenie Meyer z sagi „Zmierzch”, niewątpliwie był zafascynowany przedstawionym przez nią światem, w którym obok siebie żyją postacie z legend i baśni. Wampiry i wilkołaki, które toczą ze sobą odwieczny bój albo wręcz przeciwnie - jednoczą się przeciwko temu samemu wrogowi. To postacie, które warto lepiej poznać. Fani sagi „Zmierzch” mogą sięgnąć po kolejną książkę  pt.: „Saga Zmierzch - Zaćmienie. Ilustrowany przewodnik po filmie”.

O czym jest książka?

Książka przedstawia kulisy adaptacji filmowej bestsellerowej części sagi „Zmierzch” - „Zaćmienie”. Opisuje, w jaki sposób sfilmowano historię Belli, która ponownie jest ze swoim Edwardem Cullenem - wampirem, który ze wszystkich sił stara się ją chronić przed różnymi niebezpieczeństwami, a zwłaszcza przed zemstą wampirzycy - Victorii.

Film „Zaćmienie”, stanowiący trzecią część serii adaptacyjnej „Zmierzch”, został wyreżyserowany przez Davida Slade`a. Wykorzystał on przy tym niezwykłe i niespotykane dotychczas efekty specjalne, dzięki którym akcja jest fascynująca, a widz ma wrażenie, że przenosi się do realiów książki.

Książka „Zaćmienie. Ilustrowany przewodnik po filmie” przybliża czytelnikowi arkany sztuki filmowej wykorzystane w przypadku tej części sagi. Można dzięki niej zajrzeć za kulisy amerykańskiej megaprodukcji, która zgromadziła w kinach szeroką widownię na wielu kontynentach. Na uwagę zasługują ilustracje znajdujące się w książce - kadry z filmu, ukazujące subiektywny przegląd najbardziej atrakcyjnych scen, jakie znalazły się w filmie. Co więcej, czytelnik widzi, jak przebiegała praca ekipy filmowej na planie oraz w studio. Może przekonać się, jak charakteryzowano postacie i w jaki sposób animowano wilkołaki, które w tej części „Zmierzchu” pojawiały się wyjątkowo często.

Dlaczego warto sięgnąć po książkę?

Książka „Zaćmienie. Ilustrowany przewodnik po filmie”, którą oferuje m.in. księgarnia internetowa Emulus, jest propozycją dla fanów całej serii, którzy chcieliby poznać sztuczki, dzięki którym udało się dokonać tak wiernej adaptacji. Pozycja napisana została przez Marca Cotta Vaza, który wprowadził czytelników w proces tworzenia filmowego dzieła. Dzięki niemu poznajemy arkany sztuki filmowej na przykładzie ekranizacji bitwy wampirów i wilkołaków, do której dochodzi w tej części sagi. Atutem pozycji są także barwne fotografie oraz na „deser” wywiady z reżyserem i członkami obsady filmu.

 

Artykuł sponsorowany