E-opowiadania

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Witam wszystkich chętnych do czytania!

Każda matka zastanawia się jak uchronić swoją córkę przed niechcianą ciążą. Co prawda w obecnych czasach jest wiele możliwości zabezpieczeń, ale jak zapewne każdy wie różnie z tym bywa…

Czasami zastanawiam się jak to było ze mną…

Hmm… ja będąc w drugiej klasie szkoły średniej poznałam młodą dziewczynę. Trafiła do naszej klasy jako ta „nowa”. Bardzo szybko się zaprzyjaźniłyśmy. Jednak trochę trwało zanim dowiedziałam się, że… ma dziecko. Okazało się, że mając 16 lat zaszła w ciążę. Jednak to nie wszystko. Krótko po tym miała wypadek i trafiła na kilka miesięcy do szpitala. Dlatego też straciła jeden rok w szkole.

Ale przyznam Wam, że obserwacja tak młodej mamy wiele mnie nauczyła. Świadomość obowiązków jakie spadają na kobietę po urodzeniu dziecka skutecznie odstraszała mnie od kontaktów damsko-męskich. Codziennie obserwowałam ile Zośka musi podjąć wyrzeczeń, ile razy musiała zostać w domu, gdy wszyscy pozostali szli na imprezę. To naprawdę była dobra szkoła życia.

Z drugiej strony będąc teraz matką, wiem, że pomimo tego wszystkiego co musiała pewnie wówczas przejść teraz jest pewnie dumna ze swojego dziecka i z siebie, że dała radę. Że podjęła się opieki nad maleństwem pomimo tak młodego wieku.

Pozdrawiam

Ala