E-opowiadania

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"W życiu trzeba mieć marzenia, a najlepiej jedno, bo na wielu trudno się skoncentrować..." - czy marzenia pomagają przetrwać okrucieństwo wojny? - rozważ podany cytat w formie eseju (luźnych rozważań).

Marzenie to «powstający w wyobraźni ciąg obrazów i myśli odzwierciedlających pragnienia, często nierealne». Marzenia napędzają Nas do rozmyślań na temat przyszłości. W czasie tragicznych czasów wojny ludzie fantazjowali, aby wciąż mieć nadzieję na lepsze jutro. Według niektórych, to wcale nie pomagało, ponieważ obywatele nie myśleli o tym co jest tu i teraz, a bardziej o perspektywach, co nie zawsze miało dobre skutki.

Czytaj więcej...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

„…Dziś jest wczorajszą przyszłością a jutro …będzie przeszłością…”- napisz przemówienie skierowane do przywódców państw europejskich, w którym przekonasz słuchaczy, że jakiekolwiek: agresja, wojna, działanie przeciwko drugiemu państwu przynoszą wyłącznie szkodę. Potraktuj bohaterów literackich jak prawdziwych, rzeczywistych ludzi, których wspomnienia będą podstawą Twojego przemówienia.

Drodzy, zebrani tu wszyscy przywódcy państw europejskich!

Każdy z Nas się różni, jesteśmy obywatelami różnych państw, mamy inny kolor skóry, wierzymy w wyznajemy różne religie, należymy do różnych organizacji. Jednak jest coś co nas łączy. Jesteśmy Europejczykami. Jedną wielką Wspólnotą. Wojna jest Naszym odwiecznym problemem, toczymy między sobą spory choć wszyscy na tym tracimy.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Ziemia jest ogromna. Wraz z rozwojem ludzkiej cywilizacji, niebieska planeta zamieszkiwana jest przez coraz więcej osób. Wiele naukowców twierdzi, że jednym z najpoważniejszych problemów obecnych czasów jest przeludnienie. Jednak mimo to równie problematyczna jest samotność. Wydaje się, że człowiek, który wszędzie otoczony jest innymi ludźmi nie jest narażony na ten problem, jednak to mylne przekonanie. Motyw samotności występuje nie tylko w wielu dziełach literackich, ale także w sztuce.

Czytaj więcej...

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna

Wątki miłosne to jedne z najbardziej popularnych motywów w literaturze i sztuce. Nawet w mitologii poruszany jest ten temat np. w historii Eurydyki i Orfeusza, jednak zwodnicza idea idealnej miłości, była najbardziej popularna w epoce romantyzmu. Bohaterowie literaccy niezwykle często oddawali się wtedy żądzy pożądania i namiętności. Prowadziło to często do ich cierpienia wzorem bohatera werterycznego, dlatego moim zdaniem w miłości lepiej słuchać głosu rozsądku.

Czytaj więcej...